Ubytování v Saalbach

Kompletní nabídka veškerého ubytování v Saalbach. Najděte si jeden z hotelů, apartmánů, penzionů a nocleh se snídaní přímo ve městě, nebo i v okolí Saalbach, kde najdeme města Hinterglemm, Viehhofen, Leogang, Maishofen a Zell am See.

V levém sloupci máte možnost přizpůsobit své hledání vašim konkrétním potřebám a cílům. Vybrat si typ nebo kvalitu ubytování, specifikovat lokalitu v níž se má nacházet, zůžit si počet jen na ty, které obsahují potřebné vybavení nebo poskytují žádané služby.

Řadit dle:


49 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3  » »»

1. Almhütte Lengau 

Foto: Almhütte Lengau
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
97 %

Samostatně stojící prázdninový dům Almhütte Lengau se nachází v obci Hinterglemm a nabízí ubytování s terasou, balkonem a bezplatným Wi-Fi ve všech prostorách.


2. Holiday home Alpensteinbock Saalbach L 

Foto: Holiday home Alpensteinbock Saalbach L
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
58 %

Located 4.3 km from Schönleitenbahn I and 8 km from Schönleiten 6er, Holiday home Alpensteinbock Saalbach L is in Saalbach Hinterglemm and has barbecue facilities and a terrace. This holiday home offers accommodation with free WiFi.


3. Chalet Heimelig L 

Foto: Chalet Heimelig L
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Chalet Heimelig L is located in Saalbach Hinterglemm, 1.7 km from Schönleitenbahn I and 1.9 km from Turm 6er, in an area where skiing can be enjoyed. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen.


4. Holiday home Chalet Heimelig M 

Foto: Holiday home Chalet Heimelig M
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
88 %

Located in Saalbach Hinterglemm, 1.7 km from Schönleitenbahn I, Holiday home Chalet Heimelig M provides a living room with a TV. Free WiFi is provided. This chalet comes with 2 bedrooms, a living room and a fully equipped kitchen with a dishwasher.


5. Appartementhotel Hechenberg 

Foto: Appartementhotel Hechenberg
Pokojů: 12
Hodnocení hostů
95 %

Appartementhotel Hechenberg se nachází ve středisku Saalbach Hinterglemm, 3 km od lanovky Schattberg Express, a nabízí zahradu a sezónní venkovní bazén. Na místě je soukromé neplacené parkoviště a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách.


6. Almliesl SAAB-571 

Foto: Almliesl SAAB-571
Pokojů: 2
Hodnocení hostů
95 %

Situated 600 metres from Schönleitenbahn I and 3.1 km from Turm 6er, Almliesl SAAB-571 is set in Vorderglemm of Saalbach Hinterglemm. The property has mountain views, plus is 3.1 km from Schattberg X-press I.


7. Chalet Guter Hirte by HolidayFlats24 

Foto: Chalet Guter Hirte by HolidayFlats24
Pokojů: 2
Hodnocení hostů
89 %

Lifestyle Chalet Reiterkogel by Easy Holiday se nachází 3 km od lanovky Schattberg Express a nabízí ubytování s terasou i přístup k domu přímo na lyžích.


8. Chalet Windbach 

Foto: Chalet Windbach
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Chalet Windbach, boasting a garden, is located in Saalbach Hinterglemm, 5 km from Schönleitenbahn I and 8 km from Schönleiten 6er. Guests staying at this chalet have access to free WiFi and a fully equipped kitchen. The chalet has a TV.


9. Chalet Tristkogel 

Foto: Chalet Tristkogel
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Set 2.5 km from Spieleck Schlepplift and 5 km from Funparklift in Saalbach Hinterglemm, Chalet Tristkogel offers accommodation with a kitchen. This chalet is 5 km from Oberschwarzachlifte. The chalet includes 3 bedrooms and a living room with a TV.


10. Chalet Sonnspitz 

Foto: Chalet Sonnspitz
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
88 %

Chalet Sonnspitz is located in Saalbach Hinterglemm, 2.5 km from Spieleck Schlepplift and 5 km from Funparklift, in an area where skiing can be enjoyed. Free WiFi is featured. The property includes a living room with a TV.


11. Saalach Penthouse 6 

Foto: Saalach Penthouse 6
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Saalach Penthouse 6 in Saalbach Hinterglemm features accommodation with free WiFi, 1.2 km from Schönleitenbahn I. The accommodation is 2.3 km from Turm 6er. The chalet comes with a TV and a living room.


12. Saalach Appartement 7 

Foto: Saalach Appartement 7
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Located 1.2 km from Schönleitenbahn I, 2.3 km from Turm 6er and 2.3 km from Schattberg X-press I, Saalach Appartement 7 features accommodation set in Saalbach Hinterglemm.


13. Saalach Penthouse 67 

Foto: Saalach Penthouse 67
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
83 %

Situated 1.2 km from Schönleitenbahn I and 2.3 km from Turm 6er, Saalach Penthouse 67 is set in Vorderglemm of Saalbach Hinterglemm. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen.


14. D-Town Lodge by HolidayFlats24 

Foto: D-Town Lodge by HolidayFlats24
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
89 %

Located in Saalbach Hinterglemm, 80 metres from Kohlmais 3er Sessellift, 200 metres from Kohlmaisgipfelbahn and 300 metres from Turm 6er, D-Town Lodge by HolidayFlats24 features accommodation with a terrace and free WiFi.


15. Bachgut - Das Resort am Berg 

Foto: Bachgut - Das Resort am Berg
Pokojů: 13
Hodnocení hostů
95 %

Situated in Saalbach Hinterglemm, Bachgut - Das Resort am Berg features accommodation with a flat-screen TV and a kitchen. Free WiFi is provided. All units are fitted with a dishwasher, oven, a coffee machine, a microwave and kettle.


16. Chalet Neva Saalbach 

Foto: Chalet Neva Saalbach
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
86 %

Chalet Neva Saalbach se nachází v obci Saalbach Hinterglemm. V tomto prázdninovém domě je k dispozici Wi-Fi zdarma. Dům má 9 ložnic a kapacitu 22 osob. V přízemí je pěkný soukromý pokoj.

Pokoje

Prázdninový dům s 8 ložnicemi
22 osob118 - 160 EUR za noc

17. Chalet Heimelig 

Foto: Chalet Heimelig
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
75 %

Set 1.7 km from Schönleitenbahn I in Saalbach Hinterglemm, Chalet Heimelig offers accommodation with a kitchen. Guests may enjoy the free WiFi. The chalet is equipped with a TV and 5 bedrooms. Guests can make use of the sauna.

Pokoje

Horská chata se 6 ložnicemi
22 osob0 - 0 EUR za noc

18. Schwoichbauer 

Foto: Schwoichbauer
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
86 %

Schwoichbauer enjoys a location in Saalbach Hinterglemm, just 1.2 km from Schönleitenbahn I and 3.7 km from Turm 6er. Guests staying at this holiday home have access to a terrace.

Pokoje

Prázdninový dům se 6 ložnicemi
16 osob86 - 91 EUR za noc

19. Holiday home Chalet Hinterlengau 1 

Foto: Holiday home Chalet Hinterlengau 1
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
63 %

Holiday home Chalet Hinterlengau 1 is located in Saalbach Hinterglemm, 3 km from Spieleck Schlepplift and 6 km from Funparklift, in an area where skiing can be enjoyed. Guests may enjoy free WiFi.

Pokoje

Prázdninový domek s 1 ložnicí
osob43 - 50 EUR za noc

20. Chalet Birkenhof 

Foto: Chalet Birkenhof
Pokojů: 6
Hodnocení hostů
81 %

Just 50 metres from the Hochalmbahn Cable Car in Hinterglemm, Chalet Birkenhof is 2,500 metres from the village centre. It features a sauna, a terrace, and 4 bedrooms for up to 13 guests. Free WiFi is available.

Pokoje

Chata s terasou
13 osob180 - 200 EUR za noc

49 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3  » »»

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: